PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022 r.

 

 1. Słowo Bpa Wiesława Śmigla – Administratora Diecezji Płockiej"
  https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/slowo-administratora-apostolskiego-diecezji-plockiej
 2. W poniedziałek 13 czerwca w naszym kościele od godz. 7.30 do 18.00 trwać będzie Jerycho Różańcowe. Niech jedna z intencji będzie modlitwa o szybki wybór nowego biskupa dla naszej diecezji.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, około 12.30 tuż po zakończeniu procesji i 18.00. Będzie też odprawiana Msza św. o godz. 7.00 w kaplicy w szpitalu. W tym roku procesja rozpocznie się w Golubiu. W tamtejszym kościele najpierw będzie Msza św. o godz. 10.30, a następnie wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszamy serdecznie już do kościoła w Golubiu Asystę Procesyjną, służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatami, wszystkie dzieci klas III w strojach komunijnych, i wszystkich Parafian.  Po Bożym Ciele Oktawa i codzienna procesja wokół naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie Asystę na wszystkie dni Oktawy, która zakończy się w czwartek 23 czerwca poświęceniem wianków i kwiatów.
 4. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.30 zapraszamy na próbę do kościoła dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatami w dziecięcej asyście procesyjnej.
 5. Wczoraj nasi Pielgrzymi Rowerowi nawiedzili sanktuarium w Górsku – miejscu pobicia i porwania Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Pielgrzymom za ten wysiłek i modlitwę o przywrócenie pokoju w Ukrainie i ks. Tomaszowi Kaszankowi za zorganizowanie kolejnej Następna będzie w sierpniu do Częstochowy.
 6. Wczoraj odbył się jubileuszowy XXV Finał Sacrosongu Diecezjalnego. Cieszymy się i gratulujemy naszej scholi i zespołowi Drwęckie Echo Boga, którzy w swojej kategorii zajęli pierwsze miejsce w skali całej diecezji. Dziekuję ks. Jarosławowi Korniakowi za wieloletnią systematyczną pracę ze scholą, muzykami i rodzicami, która przyniosła taki wielki sukces !
 7. W najbliższą sobotę (18 czerwca) w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi połączony z „VI Pielgrzymką Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej”. Autokar z Ministrantami naszej parafii i całego dekanatu wyruszy sprzed naszego kościoła o godzinie 7.30 rano. Obok wszystkich ciekawostek życia seminaryjnego, uczestnicy zobaczą także zbiory Muzeum Diecezjalnego, zwiedzą płockie ZOO oraz sprawdzą swoją zręczność w pierwszym w Płocku miejscu do gry w laserowego paintballa. Chętnych do udziału w tej wycieczce zapisuje k Tomasz Kaszanek.
 8. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wspólne parafialne podziękowanie naszym Księżom Wikariuszom, którzy po kilku latach pracy przechodzą do innych parafii – w Przasnyszu, Karniewie i Płocku.
 9. W zakrystii jak co tydzień jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne