PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

07 czerwca 2020 r.

 

  1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna.
  2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.  Będzie również Msza św. o godzinie 7.00 w kaplicy szpitalnej. Ze względu na trwający jeszcze stan epidemii Biskup Płocki rekomenduje wyjątkowo w tym roku, aby nie organizować tradycyjnej procesji ulicami miast, lecz aby procesja odbyła się jedynie wokół kościoła. Dlatego przed kościołem zbudowany zostanie jeden ołtarz, przy którym odprawione zostaną wszystkie cztery stacje Bożego Ciała. Procesja okrąży kościół trzy razy. Na zakończenie czwartej stacji przed kościołem udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i zakończymy liturgię Bożego Ciała. Początek Mszy św. z procesją eucharystyczną o godz. 10.30. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian, Asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatami, ministrantów i lektorów. Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa tej Uroczystości z codzienna procesją wokół kościoła. Jednocześnie pamiętajmy o obowiązku zakładania maseczek na usta i nos, ilekroć uczestniczymy w liturgii wewnątrz kościoła lub stojąc na zewnątrz. 
  3. Mimo odroczenia uroczystości beatyfikacyjnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaplanowana wcześniej dwudniowa „PIELGRZYMKA ŚLADAMI PRYMASA TYSIĄCLECIA” odbędzie się według ustalonego planu, gdyż jest już taka możliwość sanitarna. Pielgrzymi wyruszą autokarami w piątek po Bożym Ciele o godzinie 6.30 rano. Nawiedzą kolejno Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w Świętej Lipce. Odprawią Drogę Krzyżową w Kalwarii Mazurskiej w Głotowie. Zwiedzą zamek Reszel oraz zachowane kwatery dowództwa wojsk niemieckich z czasu II wojny światowej w Mamerkach i „Wilczym Szańcu”. Nocleg z piątku na sobotę pątnicy spędzą w murach Stoczka Klasztornego – czyli w miejscu internowania Kardynała Wyszyńskiego.
  • Ze względu na krótki czas jaki pozostał do pielgrzymki – ks. Tomasz Kaszanek zaprasza wszystkich zapisanych uczestników tej dwudniowej wyprawy (oraz osoby chętne do wyjazdu) na obowiązkowe spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej i po nabożeństwie czerwcowym.
  1. 01 czerwca w całej Polsce wszedł w życie nowy Dekret KEP o przygotowaniu do małżeństwa. M.in. dużo więcej czasu potrzeba na przeprowadzenie rozmowy duszpasterskiej i spisanie protokołu przedmałżeńskiego. Dlatego prosimy narzeczonych, aby przychodzili w tym celu do kancelarii parafialnej jedynie w soboty, w godzinach od 08.00 do 10.00 rano. Prosimy pozostałych Parafian, aby inne sprawy kancelaryjne załatwiali w pozostałe dni tygodnia. 
  2. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii