PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022 r.

 

  1. Pragnę  podziękować wszystkim instytucjom samorządowym, organizacjom, zakładom pracy i osobom indywidualnym za przekazane duszpasterzom naszej parafii życzenia wielkanocne. Jednocześnie w imieniu własnym, księży wikariuszy i pracowników parafii składamy również najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych na rozpoczynające się Święta Paschalne. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza każdego z Was Swą mocą, pokojem i radością! Życzenia świąteczne kieruje też do nas biskup płocki Piotr Libera: https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/zyczenia-paschalne-biskupa-plockiego-a-d-2022
  2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę. Jutrzejsze ofiary na tacę są przeznaczane jak co roku na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. wieczorowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy ! Można tez tę nowennę odprawić w domu według intencji zawartych w Dzienniczku św. S. Faustyny.
  4. Dziękuję za wszelkie formy włączania się w przeżycie Wielkiego Tygodnia i przygotowanie Triduum Paschalnego. Ks. Tomaszowi za przygotowanie i włączenie do grona ministrantów 9 nowych kandydatów. Bardzo dziękuję za aktualne dekoracje kościoła. Dziękuję Pani Teresie Lubieńskiej i jej kwiaciarni za wykonanie dekoracji kwiatowych. Dziękuję dzieciom z Przedszkola za wczorajsze wieczorne czuwanie przy Grobie Pańskim. Dziękuję strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzom, młodzieży z klas mundurowych, służbie liturgicznej za czuwanie przy Grobie Pańskim, dziękuję Asyście procesyjnej. Bóg zapłać też za ofiary złożone w Wielki Piątek dla prześladowanych chrześcijan w Ziemi Świętej. 
  5. Za tydzień, w Święto Miłosierdzia Bożego uroczyście oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu, śpiewając o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. To szczególny dzień, Pan Jezus w objawieniach św. Faustynie podkreślał, że tego dnia pragnie udzielać czcicielom Miłosierdzia Bożego wyjątkowych i szczególnych łask.
  6. W zakrystii do nabycia jest świąteczny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące wydatki parafii.