PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

12 kwietnia 2020 r.

 

  1. Pragnę podziękować wszystkim instytucjom i osobom indywidualnym za przekazane duszpasterzom naszej parafii życzenia wielkanocne. Jednocześnie, w tym trudnym czasie zmagania się z epidemią, w imieniu własnym, księży wikariuszy i pracowników parafii składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia i bezpieczeństwa  na rozpoczynające się Święta Paschalne i czas po nich. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza każdego z Was Swą mocą, pokojem i radością! Codziennie my, Wasi duszpasterze modlimy się o30 na różańcu w tych właśnie intencjach. Życzenia świąteczne kieruje też do nas biskup płocki Piotr Libera i biskup pomocniczy Mirosław Milewski. Na prośbę Ks. Bpów są zamieszczone w formie pliku video na naszej stronie parafialnej.
  2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę z możliwością uczestniczenia w każdej z nich 5 osób.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. wieczorowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy !
  4. Dziękuję za wszelkie formy pomocy i włączania się w przeżycie Wielkiego Tygodnia. Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego. W tym roku dekoracje wykonali: Panie: Iwona Warlikowska, Bożena Nowatkowska, Panowie: Wiesław Lesiak, Dariusz Krzak, Janusz Jabłoński, Marian Warnel oraz rodzina państwa Luks i Zielińskich wraz z księdzem Tomaszem Kaszankiem.  Dziękuję Pani Teresie Lubieńskiej i jej kwiaciarni za wykonanie dekoracji kwiatowych. Raz jeszcze dziękuje panom: Dawidowi Kujawińskiemu i jego firmie GOLTRONET, Panu Krzysztofowi Skop i Panu Organiście Mariuszowi Rzepkowskiemu za codzienne transmisje internetowe  nabożeństw i wieczorowej modlitwy różańcowej.
  5. W tym tygodniu 14 kwietnia w naszej parafii trwać będzie domowe Jerycho Różańcowe. Prośmy tego dnia Matkę Najświętszą w intencji zarażonych wirusem o zdrowie, a dla Służby Zdrowia o siłę duchową i fizyczna w ich tak trudnej posłudze.
  6. Za tydzień, w Święto Miłosierdzia Bożego uroczyście oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu, śpiewając o g 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy w domach. Uroczyste zawierzenie nas samych i całego świata Miłosierdziu Bożemu będziemy transmitować z naszego kościoła. Pamiętajmy, że  to szczególny dzień, Pan Jezus w objawieniach św. Faustynie podkreślał, że tego dnia pragnie udzielać czcicielom Miłosierdzia Bożego wyjątkowych i szczególnych łask.
  7. Zapowiedzi: Kuczkowski Paweł Rafał, kawaler z Ruźdźca z naszej parafii i Blunkowska Natalia, panna Małe Pułkowo, parafia Wlk. Radowiska, zapowiedź druga
  8. W zakrystii do nabycia jest świąteczny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY. Prosimy stałych czytelników o odbiór Gościa z zakrystii.
  9. Pragnę złożyć bardzo gorące podziękowanie i serdeczne Bóg zapłać licznej grupie Parafian za troskę o utrzymanie kościoła i parafii i za ofiary przekazane na konto parafialne w naszym banku PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu.