PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

  Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

30 grudnia 2018 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i św. Józefa. Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00 na tegoroczne „rodzinne kolędowanie”, wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy dorosłych i dzieci, aby przynieść ze sobą także instrumenty muzyczne i włączyć się także do wspólnego grania.
  2. Jutro, w ostatni dzień 2018 roku zapraszamy do kościoła na godz. 18.00, aby podziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, przeprosić za grzechy i prosić o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok 2019. Nabożeństwo kończące bieżący rok odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. We wtorek, w pierwszy dzień Nowego Roku w Kościele obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszego stycznia  mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok porządek Mszy św. będzie więc taki, jak w każdą niedzielę. Msza św. w kaplicy w szpitalu o godz. 10.00.
  4. W środę 2 stycznia na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków KŻR na Mszę św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla członków Żywego Różańca. Na zakończenie Mszy św. zelatorzy otrzymają specjalne błogosławieństwo. Po Mszy św. w auli domu parafialnego odbędzie się zebranie wszystkich zelatorów. Zapraszamy.
  5. W tym tygodniu w piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W niedzielę 6 stycznia w całym Kościele Powszechnym obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, która nazywamy też Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kadzidła i kredy którą znaczymy drzwi naszych domów. Tę uroczystość Kościół obchodzi, aby uczcić objawienie się Mesjasza, Syna Bożego narodom pogańskim. Jest to święto misyjne, również ofiary na tacę tego dnia przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.
  7. 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego odbędzie się w naszym mieście po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 14.30 przy budynku Magistratu na Placu Tysiąclecia, zakończenie na Rynku w Golubiu. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w tym barwnym korowodzie.
  8. W niedziele 06 stycznia podczas wszystkich Mszy św. oprócz godz. 10.30 będzie śpiewał kolędy nasz chór GAUDIUM. Członkowie chóru pragną dedykować ten śpiew jednej z chórzystek, 37 – letniej chórzystce, która pół roku temu przeszła ciężki udar mózgu. Obecnie trwa jej rehabilitacja, na nowo uczy się mówić i chodzić. Jest szansa na jej powrót do zdrowia. Członkowie naszego chóru chcą prosić o wsparcie finansowe jej rehabilitacji, dlatego po Mszach św. będą zbierać dobrowolne ofiary przed kościołem na leczenie i rehabilitację chorej Joanny.
  9. Kancelaria parafialna podczas trwania całej kolędy czynna będzie tylko rano od 8.00 do 9.00, codziennie oprócz poniedziałków.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz za ofiary składane na fundusz parafialny i na kolędę.

 

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:       

 Poniedziałek 31 grudnia:

- Plac Tysiąclecia  – 4 księży od godz. 15.00         

      

Środa 02 stycznia:

- ul. Miła, domy i blok nr 16 (od ul. Kilińskiego) – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Prusa, Drwęcka i PCK –  1 ksiądz od 15.00

- ul. Młyńska i Dąbrowskiej – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Mostowa – 1 ksiądz od 15.00

 

Czwartek 03 stycznia:

- ul. Ks. Malinowskiego, domy i blok nr 29 – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Ks. Charszewskiego i ul. Kilińskiego nry parzyste – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Kilińskiego nry nieparzyste – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Stodólna – 1 ksiądz od 15.00

 

Sobota 05 stycznia:

- Sadykierz – 2 księży od godz. 9.00 ( prosimy o dwa pojazdy)

- ul. Piaskowa i osiedle Panorama – 2 księży od godz. 9.00                       

                                                                                                  

Przed kolędą Pan Kościelny będzie roznosił wodę święconą i informował o wizycie duszpasterskiej  księdza.