PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

  Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

29 grudnia 2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i św. Józefa. Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00 na tegoroczne „rodzinne kolędowanie”, wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy dorosłych i dzieci, aby przynieść ze sobą także instrumenty muzyczne i włączyć się także do wspólnego grania.
  2. We wtorek, w ostatni dzień 2019 roku zapraszamy do kościoła na godz. 18.00, aby podziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, przeprosić za grzechy i prosić o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok 2020. Nabożeństwo kończące bieżący rok odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W środę, w pierwszy dzień Nowego Roku Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszego stycznia  mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok porządek Mszy św. będzie więc taki, jak w każdą niedzielę. Msza św. w kaplicy w szpitalu o godz. 7.00.
  4. W środę 01 stycznia na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków KŻR na Mszę św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla członków Żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu w piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu
  6. 06 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego odbędzie się w naszym mieście po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 13.00 przy budynku Magistratu na Placu Tysiąclecia, zakończenie przy żywej szopce na Rynku w Golubiu. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w tym barwnym korowodzie. W związku z orszakiem ogłaszamy konkurs dla dzieci. Zadanie polega na tym, by wykonać koronę dla jednego z Trzech Mędrców w rozmiarze dla dorosłej osoby. Podpisane korony można oddawać w zakrystii do niedzieli 05 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu w Święto Trzech Króli o godz. 10.30. Nagrodą dla autorów trzech najpiękniejszych koron będą króliki zamieszkujące obecnie w naszej betlejemskiej szopce. Dlatego najpierw dzieci muszą uzyskać zgodę rodziców na wzięcie udziału w konkursie.
  7. Kancelaria parafialna podczas trwania całej kolędy czynna będzie tylko rano od 8.00 do 9.00, codziennie oprócz poniedziałków.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz za ofiary składane na fundusz parafialny i na kolędę. W najbliższym roku planowane jest ogrodzenie i uporządkowanie placu po budynku starego wikariatu oraz ponowny remont kaplicy na cmentarzu.

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

      

Poniedziałek 30 grudnia:

- ul. Dra Koppa i Ks. Twardowskiego   – 3 księży od godz. 15.00         

Wtorek 31 grudnia:

- Plac Tysiąclecia – 4 księży od godz. 15.00

Czwartek 02 stycznia

- ul. Miła, domy i blok nr 16 (od ul. Kilińskiego) – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Prusa, Drwęcka i PCK –  1 ksiądz od 15.00

- ul. Młyńska i Dąbrowskiej – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Mostowa – 1 ksiądz od 15.00

Piątek 03 stycznia:

- ul. Ks. Charszewskiego i ul. Kilińskiego nry parzyste – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Kilińskiego nry nieparzyste – 1 ksiądz od 15.00

Sobota 04 stycznia:

- Sadykierz – 2 księży od godz. 9.00 ( prosimy o dwa pojazdy)

- ul. Piaskowa i osiedle Panorama – 2 księży od godz. 9.00                       

                                                                                                  

Przed kolędą Pan Kościelny będzie roznosił wodę święconą i informował o wizycie duszpasterskiej  księdza.