PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

  Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

26 grudnia 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i św. Józe Dzisiaj podczas każdej Mszy św. małżonkowie odnawiają złożone w dniu ślubu przyrzeczenia małżeńskie.
  2. W piątek, w ostatni dzień 2021 roku zapraszamy do kościoła na godz. 18.00, aby podziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, przeprosić za grzechy i prosić o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok 2022. Nabożeństwo kończące bieżący rok odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Jak mówiliśmy wczoraj Ks. Biskup udzielił dyspensy i w sylwestra nie obowiązuje post.
  3. W sobotę 01 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszego stycznia  mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok porządek Mszy św. będzie więc taki, jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano w kościele nabożeństwo z okazji I Soboty Miesiąca.
  4. W tym roku, ze względu na wciąż trwającą epidemię koronawirusa kolęda, czyli wizyta duszpasterska odbywać się będzie ponownie w formie podobnej do roku ubiegłego. Istotą kolędy jest modlitwa o Boże błogosławieństwo dla odwiedzanej przez kapłana rodziny. Będziemy zapraszać do kościoła wszystkich mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na specjalną Mszę św. w ich intencji. Podczas tych Mszy św. będzie poświęcenie wody, którą przynieśmy do kościoła we własnym naczynku. Po powrocie do domów prosimy, aby pomodlić się z całą rodziną o Boże błogosławieństwo, a głowa rodziny poświęci mieszkanie przyniesioną z kościoła wodą święconą. Prosimy też, aby na Mszę św. przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne – za zmarłych, prośby i podziękowania, które włączymy do modlitwy wiernych. Jeśli jednak ktoś chciałby, aby kapłan przyszedł na kolędę w formie tradycyjnej, to prosimy tylko po Mszach św. w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie zgłosić taka potrzebę. Wtedy umówimy się na konkretny dzień i godzinę kolędy. Przy okazji kolędy składane są też ofiary na całoroczne utrzymanie kościoła i parafii. Jeśli ktoś będzie chciał taką ofiarę złożyć, to przy wejściu do kościoła będzie umieszczona skarbonka z napisem „ofiara kolędowa”, do której będzie można w podpisanej lub anonimowej kopercie złożyć ofiarę kolędową.
  5. W zakrystii dostępny jest pięknie wydany świąteczny dwutygodnik „Gość Niedzielny”.  
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rachunki parafialne.
  7. Msze św. kolędowe w tym tygodniu:

Data

Godz.  Mszy św.

Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Mieszkańców:

28.12.

16.00

Białkowo Wieś i bloki

28.12

17.00

Białkowo Przy Szosie

 

 

 

29.12.

16.00

Sadykierz

29.12.

17.00

Szosa Rypińska, Dra Koppa, Ks. Twardowskiego

29.12.

19.00

Konopnickiej 17 oraz Żeromskiego 5

 

 

 

30.12.

16.00

Kamienna, Wapienna, Ceglana

30.12.

17.00

Sucharskiego oraz Strumykowa

30.12.

19.00

Kościuszki 30 + Pod Arkadami