PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W te dni nie odprawia się Mszy św. o godz. 7.00 rano. Na nabożeństwa zapraszamy na 18.00. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej odbędą się obłóczyny i przyjęcie do grona ministrantów nowych kandydatów. W Wielki Piątek  celebrujemy Mękę i Śmierć Pana Jezusa: Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a po niej, o 18.00 nabożeństwo Adoracji Krzyża i czuwanie przygotowane przez młodzież, zaś w Wielką Sobotę  liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać: w Wielki Czwartek do godz. 22.00, w Wielki Piątek adoracja do północy, a w Wielką Sobotę przez całą noc. Do czuwania zapraszamy Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, harcerzy, młodzież, służbę liturgiczną. W Wielką Sobotę o godz. 21.30 wystąpi z programem pieśni paschalnych nasz chór GAUDIUM. Od Wielkiego Piątku, po nabożeństwie wieczorowym trwać też będzie nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
  3. Spowiedź będzie możliwa w Wielki Piątek od godz. 20.00 do ostatniego penitenta. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielką Sobotę !
  4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie odbywać się w godzinach od 9.00 do 16.00 co pół godziny.
  5. W poniedziałek 15 kwietnia od 7.30 do 18.00 w naszym kościele trwać będzie Jerycho Różańcowe i modlitwa w intencjach: za Ojczyznę, o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, za chorych i za rodziny naszej parafii.
  6. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie członków KPRM.
  7. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu: we wtorek i środę o stałej porze, zaś w Wielki Czwartek i Wielki Piątek tylko rano od 8.00 do 9.00. W Wielką Sobotę kancelaria nie będzie czynna.
  8. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie się o godz. 6.00 rano. Serdecznie zapraszamy Parafian, Gości, Asystę Procesyjną, Straż Pożarną, służbę liturgiczną, harcerzy, dzieci sypiące kwiatami.
  9. W zakrystii jak zawsze jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Jest też świąteczny Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Od rana młodzież z naszego parafialnego wolontariatu prowadzi przy wyjściu z kościoła kiermasz ozdób wielkanocnych. Pozyskane ofiary młodzież przeznacza na wsparcie ubogiej rodziny z naszej parafii. Jest to wspólna akcja naszej parafii i Domu Kultury, gdzie w piątek twórcy ozdób otrzymali wyróżnienia za piękne prace. Są też jeszcze wolne miejsca na dzisiejsze Misterium Męki Pańskiej w Fordonie. 
  10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na ogrzewania kościoła oraz na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.