PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021 r.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak kolędy w Polsce możemy śpiewać do Święta Matki Bożej Gromnicznej.
  2. W środę 13 stycznia w naszym kościele od 7.30 do 15.30 trwać będzie Jerycho Różańcowe i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlić będziemy się o ustanie pandemii koronawirusa, o żywą wiarę w polskich rodzinach, za dzieci i młodzież. Zapraszamy.
  3. W zakrystii jak zwykle jest nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY. Poświęcony jest m.in. postaci św. Józefa – Opiekuna św. Rodziny i Opiekuna Kościoła Św. Pamiętajmy, że od 08 grudnia 2020 obchodzimy Nadzwyczajny Rok św. Józefa. W tym czasie możemy uzyskać łaski odpustu zupełnego. Zachęcamy zwłaszcza mężów i ojców, aby oddawali siebie i swoje rodziny niezwykłemu wstawiennictwu św. Józefa.
  4. Dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom, które uczestniczą we Mszach św. kolędowych dla mieszkańców z poszczególnych ulic i bloków naszej parafii. Intencją tych Mszy św. jest modlitwa o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad każdym naszym parafianinem. W tym tygodniu zapraszamy na kolejne Msze św. kolędowe.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane podczas Mszy św. kolędowych na utrzymanie parafii oraz za dzisiejsze ofiary na tacę  na ogrzewanie naszego kościoła.