PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   IV  Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021 r.

  1. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy św. To święto jest  dniem modlitw za Osoby Życia Konsekrowanego – zakonników i siostry zakonne.  Ofiary na tacę przeznaczymy na utrzymanie osób zakonnych, których misją  bardzo często jest nieustanna modlitwa za cały świat  i prowadzenie dzieł miłosierdzia.
  2. We wtorek w kościele od godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  3. W środę 3 lutego o godz. 18.00 Msza św. z udziałem członków KŻR i rozpoczęcie nowenny rozpoczynającej przygotowanie do aktu całkowitego oddania się Matce Bożej. Podczas nabożeństwa będzie tez obrzęd błogosławieństwa wszystkich Zelatorów.  Od godz. 17.30 wspólny różaniec.
  4. W tym tygodniu, w I Czwartek Miesiąca o godz. 18.00 Msza św. Akcji Katolickiej w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie możemy jeszcze odwiedzić  chorych  z sakramentami św. Mamy nadzieje, że będzie to już możliwe w marcu. Natomiast zawsze prosimy o wezwania do osób konających w domach lub w szpitalu.
  6. W niedzielę za tydzień wolontariusze z naszego Dekanalnego Centrum ŚDM zapraszają ( z zachowaniem reżimu sanitarnego ) na domowego wypieku pączki i ciasto. Po każdej Mszy św. w auli domu parafialnego będzie można kupić słodkie wypieki, a dochód z akcji młodzież chce przeznaczyć dla dzieci, które niedawno straciły jednego z rodziców. Zapraszamy do udziału i wsparcia tej akcji.
  7. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Odprawione zostały 73 Msze św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla naszych Parafian. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na utrzymanie kościoła i parafii.
  8. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Są też dostępne świece gromniczne, które możemy nabyć do poświęcenia na wtorek.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.