PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

   IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019 r.

  1. W najbliższy piątek, 05 kwietnia odbędzie się w naszym mieście Droga Krzyżowa od kościoła w Dobrzyniu do kościoła w Golubiu. Początek zaraz po Mszy św. o godz. 18.00, czyli około 18.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z obydwu parafii miasta, harcerzy, pracowników samorządów, grup duszpasterskich i służb mundurowych. Przedstawiciele poszczególnych grup będą czytać rozważania i nieść krzyż. Prosimy naszą Policję o zabezpieczenie przejścia uczestników drogi krzyżowej przez ulicę Piłsudskiego na tzw. Stary Most. Tego dnia nie będzie odprawiana Droga Krzyżowa dla dorosłych o 17.15 lecz jedna wspólna o 18.30. Zapraszamy do licznego udziału w tym wielkopostnym wyznaniu wiary.
  2. W środę 03 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków KŻR.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16. Msza św. dla dzieci z krótką Drogą Krzyżową. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać z sakramentami wielkanocnymi o stałych godzinach. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  4. W zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej można zapisywać osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 13 kwietnia, czyli po naszych rekolekcjach.
  5. Młodzież z wolontariatu rozprowadza po Mszach św. „baranki paschalne” CARITAS do koszyczka i na stół wielkanocny. Baranki są wykonane z białej czekolady, cena 1 sztuki wynosi 5 zł.
  6. Od niedzieli za tydzień do środy włącznie trwać będą w naszym   kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży z ZS nr 2. Prowadzić je   będzie   Ks. Andrzej Janicki, pracujący w Sądzie Biskupim w Płocku. Program rekolekcji będzie umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i  wydrukowany na kartkach aby za tydzień wziąć go domu i jak najlepiej  zaplanować udział w rekolekcjach.
  7. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na misterium Męki Pańskiej wystawiane na terenie Fordońskiej Doliny Śmierci w Bydgoszczy. Wyjazd o 17.00, chętnych zapisuje ks. Tomasz.
  8. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i Nasza Arka.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.