PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

  1. Przeżywamy wszyscy trudny czas epidemii. Jako Kościół, wspólnota dzieci Bożych nie tracimy wiary w Bożą Opatrzność. Jednocześnie tym bardziej gorliwie modlimy się o Boże zmiłowania dla całego świata. Codziennie, my duszpasterze o godz. 20.30 odmawiamy różaniec za chorych, całą Służbę Zdrowia, Sanepid, władze państwowe i samorządowe. Zapraszamy, aby osoby samotne i całe rodziny w tym czasie klękały do różańca. Codziennie przeprowadzamy transmisję tej modlitwy przez Internet poprzez naszą stronę parafialną katarzynadobrzyn.pl. Podobnie dostępna jest transmisja Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i niedzielnej Mszy św. za Parafian o godz. 12.00. 
  2. W środę Kościół Powszechny obchodzi w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Jak co roku jest to też Dzień Świętości Życia. Od godziny 17.30 członkowie Kościoła Domowego będą rozdawać deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wypełnione i podpisane deklaracje zostaną przyniesione do ołtarza w procesji z darami podczas Mszy św. o godz. 18.00. Ponieważ w kościele może zgromadzić się tylko 50 osób, to pozostałych chętnych do Duchowej Adopcji prosimy o pobranie Deklaracji ze strony parafialnej,  wypełnienie i przyniesienie do zakrystii do Świąt Wielkanocnych.
  3. W zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej można zapisywać osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych – jeśli przepisy sanitarne na to pozwolą - odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 04 kwietnia.
  4. W zakrystii w ramach akcji CARITAS POLSKA rozprowadzamy po Mszach św. „baranki paschalne” do koszyczka  na stół wielkanocny. Baranki są wykonane z białej czekolady, cena 1 sztuki wynosi 5 zł. 
  5. Młodzież z wolontariatu parafialnego deklaruje chęć pomocy osobom starszym, chorym i mniej sprawnym. Chętnie zrobią najpotrzebniejsze zakupy, doładują prąd w licznikach przedpłatowych czy przyniosą lekarstwa z apteki. W celu uzyskania pomocy prosimy te osoby o kontakt telefoniczny z Wolontariatem pod numer 698 106 820.
  6.  Ze względu na zagrożenie epidemią Gość Niedzielny dostępny jest bezpłatnie na stronie diecezjalnej diecezjaplocka.pl.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz przekazane na bankowe konto parafii  na bieżące   opłaty parafialne.