PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpoczyna się druga seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy pary narzeczeńskie.
 2. Jutro, w poniedziałek rozpoczyna się maj – miesiąc modlitwy maryjnej. Codziennie po Mszy św. wieczorowej modlić się będziemy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków KŻR. Od 17.30 wspólny różaniec.
 3. W środę 3-go maja obchodzimy Święto Matki Bożej Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9:00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny pod pomnikiem Matki Bożej na Placu Tysiąclecia i 18.00 w kościele.
 4. 04 maja, w święto św. Floriana świętować będą nasi strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy im za ich ofiarną służbę dla dobra społeczeństwa i życzymy opieki świętego Patrona.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od go 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej księża będą odwiedzać od godzin porannych.
 6. W I Sobotę maja po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, zaś w niedzielę za tydzień z racji I Niedzieli Miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną.
 7. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 7.00 rano wyrusza pielgrzymka rowerowa do sanktuarium w Oborach. Chętni mogą się jeszcze zapisywać u księdza Michała.
 8. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla wszystkich klas III przed I Komunią św. Z pomocą książeczek dzieci przygotują się do pierwszej spowiedzi św.
 9. W zakrystii jak co tydzień jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
 10. Pamiętajmy, że 01, 02 i 03 maja kancelaria parafialna jest nieczynna.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie parafii i kościoła.