PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV Niedziela Wielkanocna – ”Dobrego Pasterza”

12 maja 2019 r.

1. Po Mszy św. o godz.00 odbędzie się ostatnie spotkanie rodziców dzieci klas III przed tegoroczną I Komunią św.

2. W poniedziałek 13 maja od godz. 07:30 do godz. 18:00 w naszym kościele całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Jerycho Różańcowe.

3. W środę 15 maja w Auli Domu Parafialnego, po nabożeństwie majowym zebranie zelatorów KŻR.

4. W piątek w Grudusku koło Rostkowa, pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, odbył się XXV finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego na temat: „Św. Łukasz i jego Ewangelia” w kategorii wiekowej od klasy V SP do III gimnazjum. Na drodze specjalnego wyjątku wzięła w nim udział nasza parafianka Zosia Pieczka z klasy IV SP. Z radością i dumą pragnę poinformować, że Zosia, choć najmłodsza, pokonała wszystkich pozostałych  finalistów i zdobyła I miejsce w finale uzyskując maksymalną ilość punktów ! Wielkie gratulacje dla Zosi, jej rodziców i pani Emilii Dołęgowskiej, jej nauczyciela religii ! 

5. Wczoraj ministranci ze wszystkich parafii naszego dekanatu wzięli udział w Dniu Drzwi Otwartych w płockim Seminarium Duchownym, zwiedzili także Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Katedrę. W ten właśnie sposób rozpoczęliśmy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

6. W zakrystii kościoła można pobrać gotowe formularze z informacjami (oraz zgody rodziców dla nieletnich) dotyczącymi Spotkania Młodych na Polach Lednickich w sobotę 1 czerwca. Ks. Tomasz prowadzi zapisy chętnych, którzy zdecydowali się na udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu.

7. W sobotę 25 maja o godz. 08:00 - przed dniem Matki - grupa Pątników Rowerowych naszej parafii organizuje Pielgrzymkę Rowerową z Dobrzynia „DO MATKI BOLESNEJ” w Sanktuarium w OBORACH. Trasa do pokonania w obydwie strony to łącznie 36 km. Zapraszamy do udziału w tej wyprawie DO MATKI. Zachęcamy szczególnie osoby, które nie brały jeszcze udziału w tego rodzaju pielgrzymce na jednośladach.

8. W zakrystii jak co tydzień do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii.