PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV Niedziela Wielkanocna

03 maja 2020 r.

 

  1. Dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocy obchodzimy też Święto Państwowe - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Módlmy się gorąco za naszą Ojczyznę i o opiekę Matki Bożej Królowej Polski.
  2. Dziś I Niedziela Miesiąca. Po sumie odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu z Aktem Zawierzenia Polski, którego dziś na Jasnej Górze dokona Episkopat Polski.
  3. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest dniem szczególnej modlitwy za powołanych do służby kapłańskiej i rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy też za wszystkie siostry zakonne, kleryków, zakonników,  którzy jako lekarze, pielęgniarki i wolontariusze opiekują się chorymi zwłaszcza w domach opieki społecznej.
  4. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne ku czci św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji pragniemy życzyć Strażakom tak z PSP jak i z OSP wielu łask Bożych i opieki nad nimi Bożej Opatrzności. Jednocześnie jest to okazja, by gorąco podziękować wszystkim strażakom za ich ofiarną służbę i okazywaną społeczeństwu wieloraką pomoc.
  5. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencjach członków KŻR. Od godz. 17.30 wspólny różaniec. 
  6. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne i za ofiary przekazywane bezpośrednio na rachunek parafii w banku PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu.