PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV  Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018 r.

  1. Kończy się Adwent, przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jutro zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech będzie to okazją do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Dzieląc się opłatkiem dziękujmy za otrzymane dobro i za dom rodzinny. Niech przy stole wigilijnym nie zabraknie modlitwy i wspólnego śpiewu kolęd. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę. W naszym kościele odprawimy dwie Msze św. pasterkowe – o godz. 22.00 i o 24.00. Na kwadrans przed godz. 24.00 rozpocznie się krótki koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru GAUDIUM.  Serdecznie zapraszamy! Pamiętajmy, że 25 grudnia nie ma Mszy św. o godz. 00 rano, natomiast Msza św. w kaplicy szpitalnej będzie odprawiona o godz. 10.00. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas IV na spotkanie formacyjne przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św.
  3. Dzisiaj też harcerze z Golubia-Dobrzynia przyniosą do naszego kościoła na godz. 10.30 Betlejemskie Światełko Pokoju. Po Mszach św. harcerze będą dzielić się tym światłem. Jeśli ktoś chciałby je wziąć, powinien przynieść ze sobą odpowiedni lampion.
  4. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z naszego parafialnego wolontariatu zaprasza do auli domu parafialnego na kiermasz ozdób świątecznych nagrodzonych w piątek w Domu Kultury. Uzyskane pieniądze młodzież pragnie przeznaczyć na pomoc dla pięciorga rodzeństwa wychowującego się bez rodziców.
  5. W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli za tydzień chcemy w kościele zorganizować wspólne granie i śpiewanie kolęd. Zapraszamy na godz. 16.45 wszystkich grających na czymkolwiek i całe rodziny. Na ekranie wyświetlone będą teksty kolęd i akordy do wspólnego grania. Zapraszamy do wspólnego śpiewania naszych pięknych kolęd ! Tego dnia Msza św. wieczorowa rozpocznie się po wspólnym śpiewie czyli około godz. 18.30.
  6. W czwartek 27 grudnia w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 16.00.
  7. Wkrótce rozpocznie się wizyta duszpasterska, czyli tradycyjnie mówiąc kolęda. W pierwszym dniu kolędy odwiedzimy mieszkańców  Białkowa. Więcej informacji o wizycie duszpasterskiej podamy podczas Mszy świątecznych.  
  8. W zakrystii do nabycia jak zwykle jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Tym razem jest to dwutygodnik w cenie 8 zł. Jest też jeszcze poprzedni numer z kolędami na płycie CD.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne, zwłaszcza na podatki za IV kwartał. Ofiary składane w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą przeznaczone na utrzymanie WSD w Płocku.