PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV  Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

 1. Kończy się Adwent, przed nami Święta Bożego Narodzenia. We wtorek zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech będzie to okazją do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Dzieląc się opłatkiem dziękujmy za otrzymane dobro i za dom rodzinny. Niech przy stole wigilijnym nie zabraknie modlitwy i wspólnego śpiewu kolęd. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę. W naszym kościele odprawimy dwie Msze św.  pasterkowe – o godz. 22.00 i o 24.00. Na kwadrans przed godz. 24.00 rozpocznie się krótki koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru GAUDIUM.  Serdecznie zapraszamy! Pamiętajmy, że 25 grudnia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast Msza św. w kaplicy szpitalnej będzie odprawiona o godz. 10.00. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas IV na spotkanie formacyjne przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św.
 3. Dzisiaj też harcerze z Golubia-Dobrzynia przyniosą do naszego kościoła na godz. 10.30 Betlejemskie Światełko Pokoju. Po Mszach św. harcerze będą dzielić się tym światłem. Jeśli ktoś chciałby je wziąć, powinien przynieść ze sobą odpowiedni lampion.
 4. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z naszego parafialnego wolontariatu  zaprasza do auli domu parafialnego na kiermasz ozdób świątecznych nagrodzonych w czwartek w Domu Kultury.
 5. Jutro, w poniedziałek 23 grudnia zapraszamy na godz. 18.00 wszystkich naszych Pielgrzymów Rowerowych, a także ministrantów i ich rodziców na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski i o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Po Mszy św. w auli domu parafialnego zapraszamy na spotkanie wigilijne uczestników tych grup. Będzie też św. Mikołaj! Serdecznie zapraszam w imieniu ks. Tomasza Kaszanka – opiekuna Pielgrzymów Rowerowych i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. Po Świętach, 27 grudnia, o godz. 17.00 w Rypinie, w parafii Św. Trójcy odbędzie się spotkanie świąteczne dla pielgrzymów pieszych grupy Brązowej. Na spotkanie zapraszają księża przewodnicy Paweł Sobiecki i ks. Jakub Kępczyński.
 7. W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli za tydzień chcemy w kościele po raz kolejny zorganizować wspólne granie i śpiewanie kolęd. Zapraszamy na godz. 16.45 wszystkich grających na czymkolwiek i całe rodziny z dziećmi Na ekranie wyświetlone będą teksty kolęd i pastorałek oraz akordy do wspólnego grania.  Zapraszamy do wspólnego śpiewania naszych pięknych kolęd ! Śpiewać będziemy do godz. 18.00.
 8. W piątek 27 grudnia w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 16.00 do 17.30.
 9. Wkrótce rozpocznie się  wizyta duszpasterska, czyli tradycyjnie mówiąc kolęda. W sobotę 28 grudnia, w pierwszym dniu kolędy odwiedzimy mieszkańców  Białkowa. Więcej informacji o wizycie duszpasterskiej podamy podczas Mszy świątecznych.  
 10. W zakrystii do nabycia jak zwykle jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Tym razem jest to dwutygodnik w cenie 10 zł. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne, zwłaszcza na podatki za IV kwartał. Ofiary składane w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia  będą przeznaczone na utrzymanie WSD w Płocku.