PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV  Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020 r.

  1. Kończy się Adwent, przed nami Święta Bożego Narodzenia. W czwartek zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech będzie to okazją do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Dzieląc się opłatkiem dziękujmy za otrzymane dobro i za dom rodzinny. Niech przy stole wigilijnym nie zabraknie modlitwy i wspólnego śpiewu kolęd. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę. Odprawimy dwie Msze św. pasterkowe – o godz. 22.00 i o 24.00. Pasterka o 22.00 będzie odprawiana na zewnątrz kościoła. Ołtarz będzie umieszczony w szopce betlejemskiej. Ze względów sanitarnych stańmy na zewnątrz zachowując wymagany dystans 1,5 m. Cały teren przed i wokół kościoła będzie oświetlony i nagłośniony. Do wnętrza kościoła pozwólmy wejść osobom starszym i słabszym zachowując limit 1 osoby/15 m2. Druga Pasterka o północy będzie już odprawiana jak zwykle w kościele, również z zachowaniem koniecznego limitu osób. Pozostałe osoby prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. na zewnątrz kościoła. 25 grudnia, czyli w I Dzień Świąt Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę, także o 7.00 rano. Poza tym dodatkowo odprawimy Msze św. recytowane o godz. 8.00 i 17.00. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego z zachowaniem obowiązujących limitów sanitarnych.
  2. Dzisiaj harcerze z Golubia-Dobrzynia przyniosą do naszego kościoła na godz. 10.30 Betlejemskie Światełko Pokoju. Po Mszach św. harcerze będą dzielić się tym światłem. Jeśli ktoś chciałby je wziąć, powinien przynieść ze sobą odpowiedni lampion.
  3. Jutro, w poniedziałek 21 grudnia o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. roratnia w intencji wszystkich naszych grup duszpasterskich: Pielgrzymów Rowerowych, lektorów, ministrantów i ich rodziców, Scholi Parafialnej, KŻR, KPRM, Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Wolontariatu Młodzieżowego, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Będzie to Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.
  4. Zwykle po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczynała się wizyta duszpasterska czyli kolęda. W tym roku ze względu na trwającą epidemię kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej formie. O szczegółach powiemy za tydzień.
  5. W zakrystii do nabycia jak zwykle jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci z szopką do złożenia wewnątrz numeru.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne, zwłaszcza na podatki za IV kwartał. Ofiary składane w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą przeznaczone na utrzymanie WSD w Płocku.