PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV  Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r.

  1. Kończy się Adwent, przed nami Święta Bożego Narodzenia. W piątek zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Dzieląc się opłatkiem dziękujmy za otrzymane dobro i za dom rodzinny. Niech przy stole wigilijnym nie zabraknie modlitwy i wspólnego śpiewu kolęd. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę. W naszym kościele odprawimy dwie Msze św. pasterkowe – o godz. 22.00 i o 24.00. Serdecznie zapraszamy! Pamiętajmy, że 25 grudnia nie ma kościele Mszy św. o godz. 00 rano. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia obchodzić będziemy  Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Przysięgi Małżeńskiej, zapraszamy wszystkich małżonków, niezależnie kiedy wstąpili w związek małżeński.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III na spotkanie formacyjne przed I Komunią Św.
  3. Dzisiaj harcerze z Golubia-Dobrzynia przyniosą do naszego kościoła na godz. 10.30 Betlejemskie Światełko Pokoju. Po Mszach św. można  dzielić się tym światłem. Jeśli ktoś chciałby je wziąć, niech przyniesie ze sobą odpowiedni lampion.
  4. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z naszego parafialnego wolontariatu zaprasza do auli domu parafialnego na kiermasz pierników, ciast świątecznych i ozdób bożonarodzeniowych  nagrodzonych we wtorek w Domu Kultury. Kiermasz dedykowany jest chorej Mai z Białkowa.
  5. W środę 22 grudnia zapraszamy na godz. 18.00 wszystkich naszych Pielgrzymów Rowerowych, oraz ministrantów i ich rodziny na Mszę św. dziękczynno-błagalną za otrzymane łaski i o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Po Mszy św. uczestnicy spotkają się wraz ze swym opiekunem – księdzem Tomaszem Kaszankiem przy Żłóbku aby wspólnie śpiewać kolędy.
  6. Po Świętach w naszej tradycji rozpoczyna się wizyta duszpasterska czyli kolęda. Biskup Płocki Piotr Libera zarządził, aby ze względu na trwającą pandemię COVID 19, także w tym roku zachować ścisłe przepisy sanitarne. Będziemy więc ponownie zapraszać mieszkańców poszczególnych miejscowości, ulic i bloków na Mszę św. w ich intencji. Będziemy prosić o obecność nie przedstawicieli rodziny, ale wszystkich mieszkańców, gdyż do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych. Prosimy o przygotowanie kartek z intencjami – za zmarłych, błagalnych ale też i dziękczynnych, które odczytywać będziemy na tych Mszach św. podczas modlitwy wiernych. Będzie też poświęcenie wody i rozdane zostaną kartki z modlitwą do poświęcenia domu przez głowę rodziny. Jeśli jednak ktoś chciałby, aby kapłan przyszedł do jego domu z kolędą to również będzie taka możliwość. Wówczas prosimy o indywidualne zgłoszenia w zakrystii po Mszach św. albo w kancelarii parafialnej. Więcej szczegółów podamy za tydzień.  
  7. W zakrystii do nabycia jak zwykle jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne, zwłaszcza na podatki za IV kwartał. Ofiary składane w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą przeznaczone na utrzymanie WSD w Płocku.