PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   III  Niedziela Zwykła

24 stycznia 2021 r.

  1. Przezywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Niech uświadomi nam i przypomni, że Pan Bóg cały czas przemawia do nas i Jego Słowo dotyka naszego życia ze wszystkimi jego problemami. Zachęcamy gorąco, by w domach czytać i rozważać Słowo Boże, zwłaszcza Ewangelię i Księgi Nowego Testamentu.
  2. Dzisiaj w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP przeżywamy dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Chorwacji. Modlimy się za poszkodowanych, a po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary, które CARITAS POLSKA przekaże dla CARITAS CHORWACJI.
  3. W pierwszą środę lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji członków KŻR. Podczas liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wszystkich 21 Zelatorów. Już dzisiaj zapraszamy.
  4. W tym tygodniu, w czwartek 28 stycznia dzień imienin będzie obchodził ks. Tomasz Gerek. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Patrona – św. Tomasza z Akwinu.
  5. W zakrystii jest jak zwykle nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i nowy miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie przychodzą na Msze św. kolędowe w intencji o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z poszczególnych ulic i bloków naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary na kościół składane podczas tych Mszy św. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bloków z ul. Żeromskiego i w sobotę zakończymy tegoroczne modlitwy kolędowe. Bóg zapłać też za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary, które złożymy przed kościołem dla poszkodowanych mieszkańców Chorwacji.