PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020 r.

 1. Kochani Parafianie. W związku z koniecznością maksymalnego zabezpieczenia zdrowia i życia swojego, swoich bliskich i wszystkich spotykanych osób przed epidemią koronawirusa prosimy o skrupulatne wypełnienie zarządzeń władz państwowych i samorządowych oraz zarządzeń władzy kościelnej – Przewodniczącego KEP i Biskupa Płockiego. 
 2. Zarządzenia dla wiernych naszej diecezji płockiej znajdują się na stronie internetowej www.diecezjaplocka.pl oraz na naszej stronie parafialnej www.katarzynadobrzyn.pl. Jest ich wiele, stąd powtarzamy w ogłoszeniach najważniejsze z nich:
 • Do dnia 29 marca możemy korzystać z dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej w kościele. Uczestniczymy w Mszach św. transmitowanych przez TVP, Polskie Radio, TV Trwam lub inne portale katolickie.
 • W Mszy św. odprawianej wewnątrz kościoła może wziąć udział łącznie 50 osób ! Dotyczy to każdej Mszy św. niedzielnej, w dni powszednie oraz Mszy św. celebrowanej z racji pogrzeb Prosimy o zrozumienie tego trudnego zarządzenia, ale jest ono wydane na czas przejściowy w celu ochrony naszego zdrowia i życia. Prosimy, aby we Mszach św. wewnątrz kościoła znajdowały się osoby i rodzina zamawiające poszczególne intencje, a w Mszach św. pogrzebowych uczestniczyła wyłącznie najbliższa rodzina !!!
 1. Wszystkie zamówione Msze św. będą odprawione przez księży wg dotychczasowego porządku. Po Mszach św. niedzielnych do końca Wielkiego Postu będziemy śpiewać błagalne Suplikacje z prośbą o odwrócenie od świata pandemii koronawirusa..
 2. Od dzisiaj codziennie o godz. 20.30 kapłani w kościele, bez udziału wiernych będą w naszej diecezji odmawiać różaniec i na zakończenie Pod Twoją Obronę … Prosimy, aby w domach naszej parafii osoby samotne i całe rodziny łączyły się duchowo z duszpasterzami odmawiając o tej samej porze Różaniec. 
 3. Prosimy, tak jak wielokrotnie czytamy o tym w zarządzeniach Księży Biskupów, aby szczególną troską objąć osoby starsze i chore w naszym sąsiedztwie, zadbać o zrobienie zakupów i dopytać się o ewentualne potrzeby.
 4. Decyzją Biskupa Płockiego w naszej diecezji do odwołania zawieszone jest organizowanie rekolekcji parafialnych i szkolnych. Nie będzie także w tym roku wspólnej Drogi Krzyżowej ulicami miasta z Dobrzynia do Golubia. Drogi Krzyżowe w kościele pozostają bez zmian.
 5. Kancelaria parafialna czynna będzie bez zmian, według dotychczasowego porządku.
 6. W zakrystii są już dostępne baranki paschalne CARITAS do koszyczka na stół wielkanocny. Sa wykonane z białej czekolady. Kupując je wspieramy CARITAS w organizowanej pomocy humanitarnej ofiarom wojny w Syrii.
 7. W zakrystii jak co tydzień jest do nabycia nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na utrzymanie parafii.