PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

III Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020 r.

 

  1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Biblijną, Czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny. Warto znaleźć czas na medytację Słowa Bożego. Biblia to jedyna księga, którą czyta się zawsze w towarzystwie jej Autora ! Zapraszamy na #BibliaNaDziś i zachęcamy, aby zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację „Pismo święte”.
  2. W tym tygodniu 1-go maja rozpoczyna się miesiąc modlitwy do Matki Bożej. Codziennie wieczorem po Mszy św. będziemy śpiewać Litanię Loretańską. Módlmy się też w domach odmawiając z całą rodziną Litanię do Matki Bożej.
  3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00,      o 16.00 Msza św. ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nadal odwiedzamy chorych tylko w sytuacji zagrożenia życia, dlatego nie będziemy u osób  z listy pierwszopiątkowej. 
  4. W tym roku, ze względu na niedzielę, liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę 02 maja. Msze św. ku czci Matki Bożej w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 w intencji naszej Ojczyzny i o godz. 16.00. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy już na Mszę św. z  IV Niedzieli Wielkanocnej. Nie będzie też czynna kancelaria parafialna. Pamiętajmy również, że 02 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
  5. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary przekazywane na konto parafialne w PKO BP.