PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

III Niedziela Wielkanocna

01 maja 2022 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennego czytania Biblii. W tym roku kolejny raz obchodzimy też Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dziś też I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się maj – miesiąc modlitwy maryjnej. Codziennie po Mszy św. wieczorowej modlić się będziemy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. We wtorek od godz. 17.30 w kościele odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 4. We wtorek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny będzie odprawiona przy figurze Matki Bożej o godz. 9.00.  Z racji, że jest to też święto państwowe na uroczystości zaprasza również burmistrz Miasta Golubia Dobrzynia Pan Mariusz Piątkowski. Po Mszy św. o godz. 9.00 pod Pomnikami Pamięci Narodowej będą złożone kwiaty. O godz. 11.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta uczniowie SP nr 1 wykonają program artystyczny, zaś o godz. 17.00 w Domu Kultury odbędzie się koncert p.t. „Co z naszą wolnością” w wykonaniu młodzieży z koła teatralnego.    
 5. We wtorek 03 maja o godz. 30 będzie odprawiona specjalna Msza św. w intencji maturzystów z prośbą o dary Ducha Św. na czas egzaminów i o właściwy wybór dalszej drogi życiowej. Zapraszamy młodzież maturalną.
 6. W środę 04 maja o go 18.00 zapraszamy rodzinę różańcową na Mszę św. w intencji zmarłych i obecnych członków KŻR. Od godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji o pokój w Ukrainie.
 7. 4 maja, w święto św. Floriana świętować będą nasi strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy im za ich służbę dla dobra społeczeństwa i życzymy opieki świętego Patrona.
 8. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Od godz. 15.00 spowiedź dla dzieci, o 16.00 Msza św., a po niej adoracja. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rano fatimskie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. 
 9. W sobotę w naszym kościele o godz. 10.00 odbędą się eliminacje rejonowe przed finałem diecezjalnego festiwalu piosenki religijnej, którym będzie SACROSONG. Naszą parafię reprezentuje schola dziecięca z zespołem. Życzymy sukcesów !
 10. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00 zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa dzieciom przystępującym wkrótce do I spowiedzi i Komunii Św. i odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne. Zapraszamy dzieci klas III z rodzicami.
 11. W niedzielę za tydzień w auli domu parafialnego o godz. 14.00 rozpoczyna się II Seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy pary narzeczeńskie.
 12. W zakrystii jak zawsze jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne. Zakończyliśmy prace związane z odnowieniem kaplicy na cmentarzu. Został uszczelniony dach, wymienione schody, uzupełnione zniszczone części elewacji zewnętrznej i tynków wewnętrznych, wykonane zostały nowe drzwi i cała kaplica została pomalowan Koszt tego remontu wyniósł 21500 zł.
 14. Szkoła Muzyczna w Golubiu Dobrzyniu zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat, do nauki gry na instrumentach muzycznych. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę muzyków współpracujących z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonię Pomorską.
  Lekcje są bezpłatne, prowadzone w przyjaznej atmosferze dostosowanej do możliwości ucznia. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach oraz stronie internetowej szkoły muzycznej.