PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

III  Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018 r.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj doroczne rekolekcje adwentowe. Witam w naszej parafii Ojca Tomasza Skibińskiego z Wrocławia, który będzie nam przez cztery dni pomagał wyjść na spotkanie przychodzącego Mesjasza.   Każdego dnia od poniedziałku do środy Msze św. będą o stałych godzinach: o 7.00, 10.00, 11.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach pod chórem i przy bramie kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.   Zachęcam do codziennej obecności w kościele na nabożeństwach rekolekcyjnych, życzę dobrego przygotowania i przeżycia sakramentu pokuty. Od poniedziałku do środy spowiadać będą zaproszeni księża z pobliskich parafii, będzie więc możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy na tegoroczne rekolekcje adwentowe !
  2. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii osób chorych i starszych do spowiedzi i Komunii Św. na Święta Bożego Narodzenia. Z sakramentami świętymi odwiedzimy te osoby w sobotę 22 grudnia od godz. 8.00 rano.
  3. Podczas rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i środę rano od 8.00 do 9.00.
  4. W sobotę 22 grudnia o godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja, TV Trwam i duszpasterzy naszej parafii.
  5. Za tydzień, w IV niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św.
  6. W niedzielę za tydzień, 23 grudnia w auli domu parafialnego po każdej Mszy św. odbywać się będzie kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wyróżnionych podczas konkursu, który odbędzie się w najbliższy piątek w naszym Domu Kultury. Kiermasz organizuje młodzież z naszego parafialnego wolontariatu. Celem jest pomoc dla jednej z wielodzietnych rodzin żyjącej w trudnych warunkach materialnych. Dziękujemy jednocześnie Dyrekcji Domu Kultury za przekazane na kiermasz piękne ozdoby świąteczne.
  7. W niedzielę za tydzień o godz. 10.30 Harcerze z ZHP przyniosą do kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju. Będzie można od niego zapalić światło i zanieść je do swych domów. Prosimy o przyniesienie w tym celu lampionów lub zniczy.
  8. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabywać świece CARITAS na stół wigilijny. Pielgrzymi z grupy rowerowej rozprowadzają też dużego formatu parafialny kalendarz na rok 2019, w którym znajdziemy wiele ciekawych zdjęć z pielgrzymek i nawiedzanych sanktuariów.
  9. Zachęcam do nabywania tygodnika GOŚC NIEDZIELNY. Dziś dodatek – płyta z kolędami. Jest też nowy MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.