PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

III  Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020 r.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj doroczne rekolekcje adwentowe. W sytuacji obecnej pandemii kazania rekolekcyjne będzie głosił on-line z terytorium Rosji gdzie pracuje O. Marek Bakierzyński, franciszkanin.     Każdego dnia od poniedziałku do środy Msze św. będą o stałych godzinach: o 7.00, 10.00, 11.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach pod chórem i przy bramie kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.  Zachęcamy do wysłuchania wszystkich nauk rekolekcyjnych na kanale YouTube o godz. 18.00. Do kościoła ze względu na ponownie obowiązujący limit 1os/15 m2 postarajmy się przyjść jeden raz, aby przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. i zrobić miejsce innym. Osobom starszym i chorym w poniedziałek, wtorek i środę będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych podczas Mszy św. „Dla Seniora” o godz. 10.00 i 11.30. Spowiedź będzie rozpoczynać się codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.
  2. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii osób chorych i starszych do spowiedzi i Komunii Św. na Święta Bożego Narodzenia. Z sakramentami świętymi odwiedzimy te osoby w ich domach w piątek 18 grudnia. Dzień wcześniej skontaktujemy się z każdą osobą telefonicznie, aby ustalić godzinę odwiedzin.
  3. Podczas rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i środę rano od 8.00 do 9.00.
  4. Przypominamy wszystkim kandydatom do bierzmowania, którzy już byli na pierwszym spotkaniu w kościele oraz tym, którzy jeszcze się nie zgłosili o skontaktowanie się z księdzem Tomaszem Gerkem przez jego prywatnego Facebooka lub fanpage Dekanalne Centrum Światowych Dni Młodzieży Dobrzyń nad Drwęcą. Najbliższe spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w reżimie sanitarnym w małych grupach od 18 do 20 grudnia (1 grupa: piątek godz. 19.00; 2 grupa: sobota godz. 9.00; 3 grupa: sobota godz. 19.00; 4 grupa: niedziela godz. 19:00) Szczegóły u ks. Tomka Gerka.
  5. Wolontariusze z Dekanalnego Centrum ŚDM serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Pierniki dla Marysi”. Pod chórem można nabyć ręcznie udekorowane ciastka upieczone przez naszą młodzież. Cały dochód z akcji młodzież pragnie przeznaczyć na pomoc w leczeniu chorej Marysi z naszej parafii. Także pod chórem i u ks. Tomka Gerka można nabyć debiutancki album z piosenkami jego rapowego składu RapBrothers. Zachęcam też gorąco do zainteresowania się i zakupu pięknego i dużego formatu parafialnego kalendarza na 2021 rok. W kalendarzu jest bardzo dużo zdjęć z wydarzeń parafialnych i zaznaczone są ważne wydarzenia czekające nas w nowym roku. Kalendarz opracował ks. Tomasz Kaszanek. Oprócz tego są dostępne jeszcze świece Caritas na stół wigilijny i opłatek u Pana Organisty.
  6. W niedzielę za tydzień o godz. 10.30  Harcerze z ZHP przyniosą do kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju. Będzie można od niego zapalić światło i zanieść je do swych domów. Prosimy o przyniesienie w tym celu lampionów lub zniczy.
  7. Zachęcam do nabywania tygodnika GOŚC NIEDZIELNY.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne. Pomimo niewielkiej grupy Parafian, którzy ze względu na limity osób mogą wejść do kościoła postanowiłem choć trochę uruchomić ogrzewanie kościoła. Tym bardziej dziękuję za składane ofiary na tacę, gdyż parafia musi opłacić wszystkie rachunki i obowiązujące w diecezji świadczenia.