PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   II Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021 r.

  1. W tym tygodniu, w czwartek i w piątek obchodzimy  Dzień Babci i Dziadka.  Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych babciach i dziadkach, o ich ogromnej roli wychowawczej. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrowia i długich lat życia.
  2. W sobotę 23 stycznia w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi pan Krzysztof Sowiński, ewangelizator. Bierzmowani tym razem będą podzieleni na dwie grupy. Spotkanie dla pierwszej grupy rozpocznie się o godzinie 9:00, natomiast dla drugiej o godzinie 11:00. Szczegóły u ks. Tomasza Gerka. Pan Krzysztof zostanie z nami do niedzieli i na każdej Mszy Świętej dzielić się będzie świadectwem swojej wiary.
  3. ZARZĄDZENIE:

Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło kilka osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 r., doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. zł., jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji, na prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia podczas każdej Mszy św. we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel. Nasza Caritas przekaże zebrane środki potrzebującym, za pośrednictwem Caritas Polska.

Płock, dnia 14 stycznia 2021 r.                                                            † Mirosław Milewski Wikariusz Generalny

  1. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  2. Codziennie w ramach tegorocznej kolędy odprawiamy Msze św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla rodzin i osób mieszkających przy poszczególnych ulicach i w blokach w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych Mszach św. uczestniczą, przynoszą wodę do poświęcenia, składają tez ofiary na utrzymanie parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z kolejnych ulic i bloków. Bóg zapłać również za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.