PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   II Niedziela Wielkiego Postu

08 marca 2020 r.

  1. W dniu Święta Kobiet życzymy wszystkim niewiastom wszelkich łask Bożych, zdrowia, uśmiechu, łagodności i wytrwałości w realizacji życiowego powołania. Niech nasz świat staje się lepszy dzięki niezastąpionej roli kobiet, a Maryja – Najpiękniejsza z wszystkich Niewiast będzie zawsze Opiekunką i Wspomożycielką Bożych łask.
  2. W Kościele Katolickim przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną „Ad Gentes” pod hasłem „Eucharystia i Misje”. Będziemy modlić się za misjonarzy, zaś po Mszach św. do skarbonek przed kościołami zbierane będą ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła i pracę niemal dwóch tysięcy polskich misjonarzy.
  3. W tym tygodniu od środy do piątku trwać będą w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla uczniów z Zespołu Szkół Miejskich im. Orła Białego oraz ZS nr 3. Na rekolekcje te zapraszamy też dzieci z przedszkoli położonych na terenie naszej parafii. Rekolekcje będzie prowadził O. Marek Bakierzyński – franciszkanin pracujący na misjach w Rosji. W czasie rekolekcji w obydwu szkołach odbywać się będą zajęcia o tematyce religijnej przygotowane przez nauczycieli religii, a w kościele nabożeństwa dla poszczególnych grup wiekowych. I tak, dzieci z klas O, I, II oraz uczniów z ZS nr 3 zapraszamy do kościoła na godz. 8.00, klasy III i IV na godz. 9.30, klasy V i VI na godz. 11.00, zaś klasy VII, VIII, uczniów i Szkoły Plastycznej na godz. 12.15. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci z klas O, I i II na godz. 8.00 rano do kościoła. Pozostali uczniowie przyjdą do kościoła pod opieką nauczycieli. Dzieci z przedszkoli zapraszamy na dowolnie wybraną godzinę. Spowiedź dla uczestników rekolekcji odbędzie się tylko w środę, od godz. 15.00 do 16.00.
  4. W sobotę 14 marca w naszym kościele trwać będzie Jerycho Różańcowe. Polecajmy w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem naszą Ojczyznę, prośmy też o Boże zmiłowanie dla ludzkości w obliczu epidemii koronawirusa
  5. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 krótkie spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią Św. O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkie Żale.
  6. 03 kwietnia odbędzie się EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA do sanktuarium w Oborach. Informacje i zapisy u ks. Tomasza Gerka..Do poniedziałku włącznie można jeszcze zapisać się u ks. Tomasza Kaszanek na jednodniową Pielgrzymkę do Sanktuarium maryjnego w Czerwińsku nad Wisłą gdzie wystawiane będzie Misterium Męki Pańskiej. Łączny koszt: za przejazd autokarem, rezerwację biletów na Spektakl i ubezpieczenie pielgrzymów to 60 zł. Pątnicy wyruszą z parkingu przed naszym kościołem w sobotę 14 marca o godzinie 8.30 rano - a powrócą do Golubia-Dobrzynia około godziny 18.00.
  7. W zakrystii do nabycia jest kolejny wielkopostny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła oraz za ofiary złożone do skarbonek przed kościołem na Misje św.