PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

II Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2019 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o te łaski, które Pan Jezus związał w wyjątkowy sposób z tym Świętem.
  2. W tym tygodniu, w środę rozpoczyna się maj – miesiąc modlitwy maryjnej. Codziennie po Mszy św. wieczorowej modlić się będziemy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków KŻR.
  3. W piątek 3-go maja obchodzimy Święto Matki Bożej Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00, o 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny pod pomnikiem Matki Bożej na Placu Tysiąclecia, 16.00 i 18.00. Ponieważ będzie to również I Piątek Miesiąca, to w kościele po Mszy św. o 16.00 trwać będzie adoracja do godz. 18.00. Chorych l z listy pierwszopiątkowej księża będą odwiedzać od godz. 8.00 rano.
  4. 04 maja, w święto św. Floriana świętować będą nasi strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy im za ich ofiarną służbę dla dobra społeczeństwa i życzymy opieki świętego Patrona.
  5. W I Sobotę maja po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, zaś w niedzielę za tydzień z racji I Niedzieli Miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną.
  6. W sobotę 11 maja Ministranci z Dekanatu dobrzyńskiego wyruszą autokarem na całodniową wycieczkę do Płocka. Uczestnicy wyjazdu wezmą udział w ciekawym programie DNIA DRZWI OTWARTYCH płockiego Wyższego Seminarium Duchownego. Zwiedzą także kolejno: Bazylikę Katedralną i groby władców Polski, budujące się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku, płocki Ogród Zoologiczny. Na koniec w ATRIUM MOSTY PŁOCK wezmą udział w zawodach zręcznościowych rozgrywanych na laserach w obiekcie „LASER FUN”. Chętni ministranci i ich rodzice zapisują się bezpośrednio u ks. Tomka do niedzieli 5 maja!
  7. W niedziele za tydzień w auli domu parafialnego o godz. 14.00 rozpocznie się II Seria Spotkań dla Narzeczonych. Trwać będzie przez kolejne cztery niedziele maja. Zapraszamy pary narzeczeńskie. 
  8. W zakrystii jak co tydzień nowy numer tygodnika Gość Niedzielny, jest też nowy numer miesięcznika Nasza Arka. 
  9. Pamiętajmy, że 01 i 03 maja, w święta państwowe kancelaria parafialna jest nieczynna.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na działalność