PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o te łaski, które Pan Jezus związał w wyjątkowy sposób z dniem dzisiejszym.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św.
  3. W tym tygodniu od wtorku 26 kwietnia rozpocznie się w domach siedmiodniowe całodobowe Jerycho Różańcowe. Uczestnicy przez ten czas nieustannie modlić się będą w intencjach Kościoła Św., Ojczyzny, o pokój na Ukrainie i swoich własnych. Dziękujemy za ten dar modlitwy.
  4. W piątek odbył się Finał XXVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia św. Mateusza”. Z radością informujemy, że wśród finalistów było dwoje naszych parafian, uczniów Szkoły Podstawowej – Mateusz Niburski i Zofia Pieczka. Zosia ponadto zajęła II miejsce w finale diecezjalnym. Gratulujemy uczniom i katechetom, którzy ich przygotowali do konkursu.
  5. Trwa wizytacja biskupia w naszym dekanacie. Wczoraj ks. Bp Piotr wizytował parafię w Płonnem, w najbliższy czwartek będzie w Ostrowitem Rypińskim. W naszej parafii wizytacja kanoniczna i bierzmowanie odbędzie się w sobotę 14 maja.
  6. Wkrótce, 04 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne dla szkół średnich. Już dzisiaj zapraszamy młodzież maturalną na specjalną Mszę św. w dniu 03 maja o godz. 19.30 w naszym kościele w intencji „o dary Ducha Św.” dla zdających egzamin dojrzałości. Zapraszamy maturzystów, ich rodziny i nauczycieli ze wszystkich szkół gdzie uczy się nasza młodzież, zwłaszcza z ZS nr 2 i Liceum im. Anny Wazówny na „górce”.
  7. Jutro dzień swoich imienin obchodzi nasz ksiądz Jarosław. Solenizantowi życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i szczególnej opieki Matki Bożej.
  8. W zakrystii do nabycia jest nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które w Niedzielę Miłosierdzia przekazujemy na działalność CARITAS, czyli obecnie na ciągłą pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.