PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

II Niedziela Wielkanocna

19 kwietnia 2020 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowienia tego Święta domagał się Pan Jezus podczas objawień św. Siostrze Faustynie w Płocku. O godz. 15.00 w naszym kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o te łaski, które Pan Jezus związał w wyjątkowy sposób z tym Świętem. Nabożeństwo to będzie transmitowane, link znajdziemy na stronie parafialnej. Zachęcamy też do modlitwy w łączności z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. O godz. 15.00 na Facebooku transmisja Koronki, a o godz. 17.00 Msza św. z Sanktuarium w Płocku. 
  2. Od poniedziałku w kościołach może modlić się większa ilość osób wg przelicznika 1 osoba/15 m2. W naszym kościele wraz z kruchtą i zakrystiami będzie to 30 osób. Pamiętajmy, że podczas Mszy św. każdy uczestnik musi mieć na twarzy założoną maseczkę ochronną.
  3. W niedzielę za tydzień w domach naszej parafii rozpocznie się 7-dniowe, całodobowe Jerycho Różańcowe w intencji o oddalenie pandemii oraz w intencji rodzin, Narodu Polskiego i Ojczyzny. Chętni do tej modlitwy mogą zgłaszać się telefonicznie do Pani Barbary Cieszyńskiej.
  4. Codziennie wieczorem o godz. 20.30 odmawiamy różaniec w intencji chorych zarażonych koronawirusem, w intencji Służby Zdrowia i wszystkich spieszących z pomocą w czasie trwania pandemii. Prosimy nadal, aby o tej godzinie łączyć się duchowo z modlitwą duszpasterzy. Od dzisiaj nie będzie już transmisji tej modlitwy, natomiast nadal transmitować będziemy Mszę św. w niedzielę o godz. 12.00 w intencji Parafian.
  5. Za tydzień planowana była II Seria Spotkań dla Narzeczonych. Ze względów sanitarnych nie odbędzie się ona w podanym terminie. Narzeczeni proszeni są o przygotowanie się do małżeństwa indywidualnie. Prosimy skontaktować się z księdzem proboszczem własnej parafii lub proboszczem parafii w której ma odbyć się ślub oraz dzwonić do Doradców Życia Rodzinnego, aby umówić się z nimi na indywidualne spotkania.
  6. Bóg zapłać za ofiary przekazane na kościół poprzez wpłaty na konto parafii w PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu