PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  II Niedziela po Bożym Narodzeniu

03 stycznia 2021 r.

  1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po sumie odprawimy adorację eucharystyczna w intencji o zachowanie pokoju na świecie.
  2. W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitw za misjonarzy, także ofiary z tego dnia w całym Kościele przeznaczone są dla misjonarzy na ich działalność misyjną. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się też poświęcenie przygotowanych przez Pana Kościelnego kadzidła i kredy, które weźmy do domów. Chrześcijański zwyczaj każe oznaczyć nią drzwi naszych domów, by wyznać, że mieszka tam rodzina wierząca w Chrystusa.
  3. W tym tygodniu w I środę miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich członków KŻR. Od 17.30 wspólny różaniec.
  4. W zakrystii do nabycia jest jeszcze świąteczny dwutygodnik  GOŚĆ NIEDZIELNY.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tace na utrzymanie parafii. Za tydzień, w II niedziele miesiąca ofiary przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.
  6. Wczoraj rozpoczęliśmy inną niż zawsze formę modlitwy za naszych Parafian związaną z tegoroczną wizytą duszpasterską. Nie mogąc w tym roku odwiedzić Parafian w ich domach zapraszamy przedstawicieli rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach i w blokach na specjalną Mszę św. w ich intencji. Prosimy, aby do kościoła przynosić we własnym naczyniu wodę, którą kapłan poświęci podczas liturgii. Zadbajmy też o wodę do poświęcenia dla osób chorych i starszych, którzy pozostaną w domach. Z kościoła dla każdej rodziny weźmy też przygotowany tekst specjalnej modlitwy o Boże błogosławieństwo. Po powrocie z Mszy św. prosimy, aby cała rodzina wspólnie się pomodliła, a głowa rodziny niech poświęci dom wodą święconą używając domowego kropidła, tak, jak to czyni kapłan podczas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Jeśli uczestnicy tych Mszy św. będą chcieli złożyć ofiarę na całoroczne utrzymanie parafii, to będzie tak możliwość do specjalnie przygotowanej skarbonki. Na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej umieszczone jest zaproszenie z datą i godziną Mszy św. dla mieszkańców każdej ulicy i bloków. Zapraszamy!