PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

II  Niedziela Adwentu

09 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiaj, tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon przed kościołami są zbierane ofiary na pomoc naszym rodakom mieszkającym na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach in. w Donbasie na Ukrainie, Kazachstanie, Białorusi i na Syberii.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią Św.
  3. Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zaprasza członków Akcji na zebranie formacyjne, które odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w auli domu parafialnego.
  4. W czwartek 13 grudnia od godz. 7.30 do 17.00 zapraszamy na Jerycho Różańcowe – całodzienną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Prośmy we wszystkich naszych trudnych sprawach o Boże błogosławieństwo, a także w intencji bliskich już rekolekcji adwentowych.
  5. Za tydzień – 16 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Tomasz Skibiński – franciszkanin z Wrocławia. Plan rekolekcji będzie wydrukowany na kartkach, aby go wziąć ze stolika pod chórem oraz umieszczony na parafialnej stronie internetowej aby móc dokładnie zapoznać się z godzinami sprawowania Mszy św. oraz sakramentu pokuty.
  6. Przy wyjściu z kościoła członkowie KŻR rozprowadzają świece CARITAS na stół wigilijny. Małe świece są w cenie 6 zł, duże 12 zł.
  7. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii oraz telefonicznie można zgłaszać osoby chore i starsze, do sakramentów spowiedzi i Komunii św. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Chodzi o te osoby, które nie są wpisane na stałą listę pierwszopiątkową. Zgłoszone osoby będziemy odwiedzać z sakramentami świętymi w sobotę 22 grudnia od godz. 8.00 rano.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na ogrzewanie naszego kościoła oraz za ofiary, które będziemy składać do skarbonek przed kościołem dla Polaków mieszkających na Wschodzie.

 


Plan roznoszenia opłatka na najbliższy tydzień

 

Poniedziałek (10.12.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Mickiewicza 8 i ul. Sienkiewicza 1 

Wtorek (11.12.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Sienkiewicza 3, 5, 7 

Środa (12.12.2018 r.)

- po mszy św. wieczorowej - ul. ks. Twardowskiego 

Czwartek (13.12.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Sienkiewicza 9 i ul. Mickiewicza 1

Piątek (14.12.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Mickiewicza 3, ul. Konopnickiej 2 i 4

 

Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatka z różnych względów, to będzie go można nabyć  po wszystkich mszach świętych w trakcie rekolekcji oraz w niedzielę.