PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

II  Niedziela Adwentu

06 grudnia 2020 r.

  1. Dzisiaj, tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon przed kościołami są zbierane ofiary na pomoc naszym rodakom mieszkającym na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach m. in. na Ukrainie, Kazachstanie, Białorusi i na Syberii.
  2. We wtorek 08 grudnia obchodzimy ważną Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W sobotę 12 grudnia od godz. 7.30 do 17.30 zapraszamy na Jerycho Różańcowe – całodzienną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Prośmy we wszystkich naszych trudnych sprawach o Boże błogosławieństwo, a także w intencji bliskich już rekolekcji adwentowych.
  4. Za tydzień – 13 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W niedziele porządek Mszy św. niedzielny, zaś w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. o godz. 7.00, 00, 11.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Ze względu na epidemię nie będziemy zapraszać księży z dekanatu na spowiedź, my sami będziemy służyć w konfesjonałach. Jeśli będzie to możliwe z racji technicznych, to rekolekcje będzie prowadził przez Internet franciszkanin O. Marek Bakierzyński, na co dzień duszpasterz parafii katolickiej w Rosji. Plan rekolekcji będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej aby móc dokładnie zapoznać się z godzinami sprawowania Mszy św. oraz sakramentu pokuty.
  5. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi pragniemy jak najszybciej rozpocząć systematyczne przygotowanie kandydatów do Bierzmowania, czyli uczniów klas II szkół ponadpodstawowych bądź starszych. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, którzy już byli na pierwszym spotkaniu w kościele oraz tych, którzy jeszcze się nie zgłosili bardzo prosimy o kontakt z księdzem Tomaszem Gerkem przez jego prywatnego Facebooka lub fanpage Dekanalne Centrum Światowych Dni Młodzieży Dobrzyń nad Drwęcą. Najbliższe spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w reżimie sanitarnym w małych grupach od 18 do 20 grudnia. Szczegóły u ks. Tomka Gerka.
  6. Przy wyjściu z kościoła młodzież z naszego wolontariatu rozprowadza świece CARITAS  na stół wigilijny. Małe świece  w cenie 6 zł, duże 12 zł.
  7. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii oraz telefonicznie można zgłaszać osoby chore i starsze, do sakramentów spowiedzi i Komunii św. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zgłoszone osoby będziemy odwiedzać z sakramentami świętymi w piątek 18 grudnia o godzinie umówionej telefonicznie.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie kościoła oraz za ofiary, które będziemy składać do skarbonek przed kościołem dla Polaków mieszkających na Wschodzie.