PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   I Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021 r.

  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci w każdy piątek na godz. 16.00, dorosłych w piątki na 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na Drogę Krzyżową o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie dzieci komunijne z klasy III B i IV B wraz z jednym z rodziców. W piątek o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania.
  2. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla wszystkich Parafian planujemy zorganizować od V Niedzieli Wielkiego Postu. Chcemy, aby przede wszystkim umożliwić każdemu przystąpienie do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. To, w jakiej formie odbędą się rekolekcje będzie zależało od aktualnych zarządzeń sanitarnych. Warto też wiedzieć, że Program III TVP będzie nadawał audycje rekolekcyjne dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych.
  3. Za tydzień w auli domu parafialnego o godz. 14.00 odbędzie się pierwsze Spotkanie dla Narzeczonych. Kolejne 10 par narzeczonych na pierwsze spotkanie zapraszamy 07 marca.
  4. W poniedziałek 22 lutego obchodzić będziemy 90. Rocznicę Objawienia się Pana Jezusa Miłosiernego św. S. Faustynie w klasztorze w Płocku. Wtedy właśnie Pan Jezus zażądał namalowania Obrazu Jezusa Miłosiernego. Jutro w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowuje Koło Przyjaciół Radia Maryja.
  5. Niedzielę za tydzień będziemy w całym Kościele Katolickim przeżywać jako Niedzielę Misyjną „Ad Gentes” pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Będziemy modlić się za misjonarzy, zaś po Mszach św. do skarbonek przed kościołami zbierane będą ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła i pracę niemal dwóch tysięcy polskich misjonarzy.
  6. W zakrystii do nabycia jest bardzo ciekawy, wielkopostny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY. W numerze m.in. teksty kazań ks. Franciszka Blachnickiego, które przez kolejne niedziele Wielkiego Postu mogą służyć jako swoiste rekolekcje prowadzone przez twórcę Ruchu Oazowego.
  7. Dziękuję Panu Krzysztofowi Sowińskiemu za przeprowadzone w sobotę spotkania dla kandydatów do bierzmowania i za dzisiejsze świadectwa wiary składane podczas każdej Mszy św. Dziękuję też Pani Teresie Lubieńskiej i ks. Tomaszowi Kaszankowi za wiekopostną dekorację w kościele.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj  na tacę. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego przeznaczamy je w całej diecezji na prace wykończeniowe Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, które powstaje dokładnie na miejscu pierwszych Objawień Jezusa Miłosiernego św. S. Faustynie.