PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019 r.

  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci w każdy piątek na godz. 16.00, dorosłych w piątki na 17.15, zaś młodzież na godz. 19.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla wszystkich uczniów z Zespołu Szkół Miejskich, klas III Gimnazjum, uczniów Szkoły Plastycznej i Zespołu Szkół nr 3 odbędą się od 20 marca do 22 marca, natomiast rekolekcje dla dorosłych i dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 jak zawsze od V Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 07 kwietnia do 10 kwietnia. W piątek po rekolekcjach 12 kwietnia nasza parafia organizuje też dla chętnych tzw. EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ do sanktuarium w Oborach. Ta forma drogi krzyżowej odbywa się w nocy. Poprowadzi ją ks. Grzegorz wraz z młodzieżą z naszego parafialnego wolontariatu. Można zapisywać się u ks. Grzegorza. Wspólna Droga Krzyżowa ulicami miasta z Dobrzynia do Golubia odbędzie się 05 kwietnia.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią św.
  4. W środę 13 marca w naszym kościele całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Jerycho Różańcowe. Zapraszamy.
  5. Niedzielę za tydzień będziemy w całym Kościele Katolickim przeżywać jako Niedzielę Misyjną „Ad Gentes”. Będziemy modlić się za misjonarzy, zaś po Mszach św. do skarbonek przed kościołami zbierać będziemy ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. Wczoraj nasi ministranci ze Szkół Podstawowych wzięli udział w Rejonowym Etapie Rozgrywek w halową piłkę nożną w Mławie. Reprezentowali cały nasz dekanat i zajęli 4 miejsce. Gratulacje dla piłkarzy i ich opiekuna – ks. Tomasza.
  7. W zakrystii do nabycia jest bardzo ciekawy, wielkopostny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na ogrzewanie naszego kościoła.