PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   I Niedziela Wielkiego Postu

01 marca 2020 r.

  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci w każdy piątek na godz. 16.00, dorosłych w piątki na 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla wszystkich uczniów z Zespołu Szkół Miejskich, uczniów Szkoły Plastycznej i Zespołu Szkół nr 3 odbędą się od 11 marca do 13 marca, natomiast rekolekcje dla dorosłych i dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 jak zawsze od V Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 29 marca do 01 kwietnia. W piątek po rekolekcjach  03 kwietnia nasza parafia organizuje też dla chętnych tzw. EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ do sanktuarium w Oborach. Ta forma drogi krzyżowej odbywa się w nocy. Poprowadzi ją ks. Tomasz Gerek wraz z młodzieżą z naszego parafialnego wolontariatu. Można zapisywać się u ks. Tomasza. Wspólna Droga Krzyżowa ulicami miasta z Dobrzynia do Golubia odbędzie się 27
  3. W środę 04 marca o godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich członków KŻR. Od godz. 17.30 wspólny różaniec.
  4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci.. Chorych będziemy odwiedzać z Komunią św. od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  5. W piątek 06 marca w Zespole Szkół Miejskich nr 2 odbędzie się etap dekanalny diecezjalnego Konkursu Biblijnego, poświęconego w tym roku postaci i Ewangelii św. Marka.
  6. Niedzielę za tydzień będziemy w całym Kościele Katolickim przeżywać jako Niedzielę Misyjną „Ad Gentes” pod hasłem „Eucharystia i Misje”. Będziemy modlić się za misjonarzy, zaś po Mszach św. do skarbonek przed kościołami zbierane będą ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła i pracę niemal dwóch tysięcy polskich misjonarzy.
  7. W poprzednich latach nasza parafia organizowała wyjazdy na Misterium Męki Pańskiej do Grębocina i Fordońskiej Doliny Śmierci. W tym roku zapraszamy do wyjazdu na MĘKĘ PAŃSKĄ do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą. Odbędzie się on w sobotę 14 marca o godz. 08.00 rano. Uczestnicy zwiedzą tamtejszą romańską bazylikę z 1155 roku, w historycznym opactwie zobaczą niezwykłą wystawę misyjną, wezmą udział we Mszy św. przed cudownym i koronowanym Obrazem Maryi Pani Mazowsza, a na koniec – w Sali Teatralnej – będą świadkami spektaklu wystawianego przez studentów, aktorów i salezjańską młodzież. Autokar z uczestnikami wyjazdu wróci do Dobrzynia o godz. 18.00. Zapisy chętnych przyjmuje ks. Tomasz Kaszanek.
  8. W zakrystii do nabycia jest bardzo ciekawy, wielkopostny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY. W numerze m.in. teksty kazań Kard. Stefana Wyszyńskiego, które przez kolejne niedziele Wielkiego Postu mogą służyć jako swoiste rekolekcje prowadzone przez Prymasa Tysiąclecia.
  9. W Środę Popielcową po jednej z Mszy św. przy wyjściu z kościoła znaleziono pieniądze, które ktoś zgubił wychodząc z kościoła. Prosimy zainteresowaną osobę o przyjście do zakrystii po Mszy św.
  10. Przed tygodniem młodzież z naszego wolontariatu przeprowadzała akcję „Pączki dla Mikołaja”. W imieniu 7-letniego Mikołaja, jego mamy i młodzieży pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary. Zebrano kwotę ponad 4200 zł. Bóg zapłać za umożliwienie operacji choremu dziecku. Bóg zapłać też  za ofiary złożone dzisiaj  na tacę na utrzymanie parafii. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca ofiary przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.