PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Wraz z Adwentem rozpoczynamy też drugi rok programu duszpasterskiego poświęconego Eucharystii. Hasłem całego trzyletniego cyklu są słowa „Eucharystia daje życie”, zaś w rok drugi wchodzimy pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W poniedziałki, środy i piątki Adwentu zapraszamy na godz. 18.00 na Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy serdecznie dzieci i prosimy, aby dzieci przynosiły na roraty lampiony. Rekolekcje adwentowe, w takiej formie, na jaką pozwolą przepisy sanitarne związane z pandemią planujemy od 13 do 16  Od dzisiaj  można tez  nabywać świece wigilijne CARITAS na stół wigilijny.
 2. Od środy 02 grudnia do 08 grudnia w wielu domach w naszej parafii trwać będzie tzw. Jerycho Domowe, nieustanna, siedmiodobowa modlitwa. Dziękuję za podjęcie tak bardzo potrzebnej modlitwy w intencji Kościoła, narodu Polskiego, Ojczyzny, w obronie wiary, rodzin chrześcijańskich i w intencji oddalenia epidemii.
 3. 01 grudnia w I wtorek miesiąca o godz. 17.30 w kościele różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 4. W środę 02 grudnia zapraszamy wszystkich członków KŻR na ostatnią w tym roku Mszę św. dziękczynną dla wspólnoty Żywego Różańca. Od 17.30 Wspólny Różaniec odmawiany przez członków KŻR w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci. Nie będziemy odwiedzać chorych z listy pierwszopiątkowej, ale prosimy o indywidualne zgłoszenia osób chorych i starszych do sakramentów świętych na Boże Narodzenie. Osoby te będziemy odwiedzać po rekolekcjach adwentowych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 6. Za tydzień jak w latach ubiegłych, II Niedziela Adwentu będzie dniem naszej solidarności z Polakami mieszkającymi na Wschodzie. W całej Polsce po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc mieszkającym tam Polakom.
 7. Przypominamy, że od tygodnia w każdą niedziele o godz. 12.00 Msza św. transmitowana przez Internet jest odprawiana za Służbę Zdrowia, Sanepid i inne służby wspierające walkę z pandemią.
 8. Po każdej Mszy św. można zaopatrzeć się w opłatek wigilijny u pana Organisty lub w kancelarii parafialnej. Pan Organista nie roznosi w tym roku opłatka po naszych domach.
 9. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY. Jest też jeszcze grudniowy numer miesięcznika Mały Gość
 10. Biskup Płocki informuje, że od dzisiaj zniesiony jest zaostrzony limit ilości osób, które mogą jednocześnie być obecne w kościele podczas Mszy św. Nie obowiązuje już limit 1 os/15 m2 lecz 1os/7 m2. Zapraszamy na Msze św. do kościoła zwłaszcza w niedziele, ale także na roraty i pozostałe nabożeństwa adwentowe.
 11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na bieżące opłaty i rachunki parafialne.